Toyota Aygo 2014 zmierza do Genewy

Toyota uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowego Aygo, który zadebiutuje na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie. 

Na zaprezentowanym przez Toyotę teaserze widać jak mniej więcej będzie wyglądał przód pojazdu. Duży grill, masywny zderzak, zachodząca łukiem na spore logo maska i reflektory z modnie wyprofilowanymi światłami do jazdy dziennej, w których kloszach świecą proekologiczne diody LED. Trzeba przyznać, że jak na auto tej klasy i Toyotę – jest ciekawie!

Aygotease 01 Toyota Aygo 2014 zmierza do Genewy

Toyota Aygo drugiej generacji będzie produkowana na Węgrzech, w tej samej fabryce, co Citroen C1 i Peugeot 108, które też niebawem doczekają się następców. Za napęd posłużą znane już z obecnego modelu silniki, na czele z oszczędnymi, trzycylindrówkami. Producent obiecuje poprawę jakości materiałów we wnętrzu. Plastiki mają być też lepiej spasowane. Jak będzie wyglądało Aygo finalnie? Przekonamy się już niebawem.

Adam Gieras

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim skromnym garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM oraz od niedawna Volvo S70 2.4 170 KM. Pomału rozstaję się z Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM i doprowadzam do stanu lux Audi A3 1.8 T 150 KM, choć chyba ma więcej mocy. Jeszcze nie wiem co z nim zrobię. Jakiś pomysł?