To się nazywa premia, to się nazywa pracodawca!

Porsche, jak widać nie tylko jest producentem samochodów marzeń. Jest też wymarzonym pracodawcą. Po raz kolejny niemiecka marka wypłaci swoim pracownikom premię – tym razem, każdy z nich otrzyma 8911 euro. 

Dla Porsche 2015 rok był bardzo udany. Fabrykę opuściło 225121 nowych samochodów, co stanowi poprawienie wyniku z 2014 roku o 19 %. Ten doskonały rezultat przełożył się na wzrost przychodów marki o 25 %.

Porsche nie zapomniało dzięki komu takie wyniki są w ogóle możliwe i po raz kolejny nagrodziło 15 600 pracowników premią wynoszącą 8911 euro. Premia została podzielona na dwie części – 8211 euro zostanie wypłacone na konta, a 700 euro Niemcy wpłacą na fundusz emerytalny Porsche VarioRente dla pracowników.

 

1 7 To się nazywa premia, to się nazywa pracodawca!

 

Rok 2016 Porsche zamknie zapewne z jeszcze lepszym wynikiem (niebawem do produkcji wejdą: 911 GT3, 911 GT, Panamera Shooting Brake i nowe Cayenne; 911R czy 718 Cayman już zjeżdżają z taśm produkcyjnych), więc pracownicy już mogą myśleć o przyszłorocznych premiach.

Nic tylko zazdrościć takiego pracodawcy!

fot. Porsche 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)