Skoda Enyaq pierwszym elektrycznym SUVem marki

Stało się! Skoda wchodzi na elektryczny trend motoryzacji pełną parą. Nowy SUV marki – Enyaq będzie stuprocentowo elektryczny.

Na razie znamy jedynie nazwę modelu, ale można spodziewać się, że to następca konceptu Vision iV, który pojawił się w ubiegłym roku w Genewie. Auto powstanie na nowej platformie podłogowej MEB.

Nazwa Enyaq pochodzi od źródła życia – imienia Enya, a litera q to końcówka wszystkich SUVów Skody, więc wszystko się zgadza.

Kompaktowe rozmiary

Plotki twierdzą, że auto będzie miało około 4,5-4,7 metra, moc około 300 KM, a zasięg na około 500 kilometrów. Jest nieźle, ale więcej dowiemy się za 2-3 tygodnie na genewskim salonie. O ile go nie odwołają jak MWC w Barcelonie z powodu panującego wirusa.

Enyaq będzie pierwszym modelem typowo elektrycznym, który otworzy nową gamę modelową w rodzinie czeskiej marki.

Konrad Stopa
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: