#Przeciek – Peugeot 308

Nieoficjalnie ujrzeliśmy w sieci karoserię 308. Bez kamuflażu na drogę wyjechał nowy Peugeot 308. Zobaczcie jak wygląda!

A wszystko jak zwykle na chwilę przed oficjalną premierą. Nie ma się jednak co dziwić, bo ktoś transportujący zasłoniętego Peugeota 308 wjeżdżając na lawet na chwilę go odsłonił. To wystarczyło byśmy mogli ujrzeć przód auta.

A ten zmienił się ogromnie. Duży grill i ostre “pazury” do jazdy dziennej sprawiają, że Peugeot 308 jest teraz bardziej agresywny i wpasowuje się do reszty gamy modelowej. Zwłaszcza do większego 508.

Peugeot 308 2022 2

Na atrapie chłodnicy znalazł się już nowy znaczek, ponieważ francuska marka niedawno zmieniło logo. Ciekawy jest też sam lakier auta. W takiej zieleni Peugeota jeszcze nie widziałem.

Auto ma być spokrewnione z DS4, więc pod maską znajdzie silniki 1,2 (110 i 130 KM), a także wersje mocniejsze w odmianie 1,6 litra. Będą miały odpowiednio: 180 KM lub wzmocnione prądem 225 KM (hybryda plug-in). Na rynku pozostanie tylko jeden diesel – 1,5 BlueHDI (130 KM).

Premiera modelu 18 marca.

Konrad Stopa
fot. Carexperts.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: