Prawie 500 KM w małym hothatchu A45S?

Jeśli myśleliście, że 421 KM to wszystko co można wycisnąć z najmocniejszej wersji Mercedesa A45 S AMG to się GRUBO myliliście.

Na rynku pojawiła się propozycja uzyskania niemalże 500 koni mechanicznych jedynie z 2-litrowej turbodoładowanej jednostki Mercedesa.
Na taki zabieg zdecydował się tuner RaceChip, który uzyskał ponad 490 KM. WARIACI!

Żeby uzyskać taką moc zmodyfikowali oprogramowanie, gdyż mechanicznie już nie bardzo można poprawić seryjne 421 KM. Optymalizacją i zmianą systemu silnika udało się uzyskać przyrost mocy na poziomie 70 koni mechanicznych.

Oprogramowanie komputera będzie dostępne dla każdego, a jego instalacja ma zajmować jedynie około 40 minut. Co odważniejsi będą mogli zrobić to samemu.

Ceny oprogramowania jeszcze nie znamy, ale wiadome jest jedno – hothatch o mocy prawie 500 koni mechanicznych będzie na wyciągnięcie naszej ręki. Tunerzy zaczynają przekraczać magiczną granicę zarezerwowaną już dla super-carów.

A wy co myślicie o tak niewiarygodnej mocy w tak małym aucie. I to na dodatek seryjnym 😉

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.