Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2018 rok i…

Plany na rok 2019. Grupa Renault pobiła swój rekord. W 2018 roku zarejestrowanych zostało aż 64 126 nowych aut Renault oraz Dacia. Oznacza to procentowy wzrost sprzedaży nowych samochodów grupy o 6,07%, czyli dokładnie o 3 674 sztuki.

Szczerze mówiąc ta informacja nie bardzo mnie zdziwiła. Na ulicach gołym okiem widać większą ilość Dacii Duster i Renault Clio. Czemu to właśnie o nich wspominam? To właśnie te dwa modele cieszyły się największą popularnością. Renault Clio sprzedało się w liczbie 8 353 sztuk, a Dacia Duster w ilości 9 843 sztuk. 

Sprzedaż samochodów Renault w Polsce w 2018 roku:

  1. Renault Clio – 8 353 sztuk
  2. Renault Megane – 5 533 sztuk
  3. Renault Captur – 3 960 sztuk

Te trzy modele mają aż 70% udziału w sprzedaży aut osobowych marki. Segment aut dostawczych został liderem sprzedaży w Polsce z udziałem 15,7% rynku. Najczęściej wybieranym autem dostawczym marki było Renault Master.

Sprzedaż samochodów Dacia w Polsce w 2018 roku:

  1. Dacia Duster – 9 843 sztuk
  2. Dacia Sandero – 6 446 sztuk
  3. Dacia Dokker – 3 240 sztuk

Dacia Dokker Van jako przedstawiciel aut dostawczych sprzedała się w liczbie 2 191 egzemplarzy. Marka Dacia zwiększyła swój udział w rynku nieznacznie, bo o 0,17%.

Powrót Alpine

W 2018 roku grupa Renault postanowiła wskrzesić markę Alpine. Na przełomie roku w Katowicach otwarto pierwszy salon marki w Polsce. Znajduje się tuż obok salonu Ferrari Katowice. W salonie do dyspozycji klientów znajdują się najnowsze modele A110 Pure i Légende. Do tej pory w kraju nad Wisłą sprzedano 30 egzemplarzy tej marki, z których 20 trafiło już w ręce nowych właścicieli.
(pssst… niedługo przetestujemy dla Was Alpine A110 :) )

Renault Clio 6 1024x466 Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2018 rok i...

Premiery w 2019 roku

Grupa Renault planuje utrzymanie wysokiej pozycji marek Renault oraz Dacia na Polskim rynku. Pomóc w tym mają nowe modele dostępne na ryku od końca zeszłego roku oraz aż 8 premier przygotowanych na rok 2019. Jedna już za nami – nowe Renault Kadjar. Drugi kwartał przynieść ma 1 model dostawczy. Trzeci przyniesie piątą odsłonę Renault Clio, której zdjęcia możecie zobaczyć w tym wpisie (kliknij, aby zobaczyć). Oprócz nowego Renault Clio końcówka roku przyniesie 5 nowych modeli.

Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcia: Arkadiusz Jurczewski, Materiały prasowe Renault

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.