Nowe Renault Clio – oficjalne zdjęcia

5 generacja Renault Clio oraz Renault Clio RS Line na oficjalnych zdjęciach prasowych.

Nowe Renault Clio trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2019 roku. Z zewnątrz bez rewolucji. Wygląd został odświeżony, ale nie zmienił się całkowicie.

Linia auta czy charakterystyczne tylne klamki ukryte w słupku pozostały praktycznie bez zmian. Zmieniły się za to między innymi światła, które w nowej generacji modelu nawiązywać będą do tych znanych np. z Renault Megane. Co ciekawe, światła ledowe będą oferowane w podstawowej wersji wyposażenia auta.

Renault Clio 2019 z zewnątrz:

Renault Clio RS Line 2019 z zewnątrz:

Wnętrze

We wnętrzu za to zmiany są ogromne. zupełnie inna linia deski rozdzielczej, typ zegarów zależny od wersji, 9,3 calowy wyświetlacz systemu R-Link z nowym systemem inforozrywki. Część przycisków znajdujących się we wnętrzu zostanie przeniesiona z obecnej Dacii Duster, co jest dobrym krokiem biorąc pod uwagę, że są one po prostu ładne. 

Gama silnikowa

Nowe Renault Clio prawdopodobnie zadebiutuje na rynku z dwoma jednostkami benzynowymi: 1.0 TCe 90 i 115 KM oraz 1.3 TCe 140 i 160 KM. Będzie dostępny również jeden silnik diesla 1.5 dCi w dwóch wariantach mocy – 95 oraz 115 KM. Clio R.S. prawdopodobnie otrzyma jednostkę 1.8 TCe znaną do tej pory z Megane R.S. oraz Alpine A110 o mocy 225 KM.Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcia: Materiały prasowe Renault

Renault Clio 2019 wnętrze:

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.