Nowy Bentley Bentayga Speed – można pomarzyć…

Bentayga dostała kurację wzmacniającą i jest teraz najszybszym SUV-em świata.

Bentley Bentayga Speed ma aż 635 KM (+35) i rozpędza się do 306 km/h.  To musi być interesujące doświadczenie – przekroczyć 3 paczki katedrą na kołach. Tym samym Bentley stał się najszybszym SUV-em świata, przebijając pod tym względem Lamborghini Urus. Mimo to Lambo jest wciąż mocniejsze, bo ma aż 650 KM uzyskiwane z mniejszego silnika 4.0 V8 biturbo. Bentayga zachowała swój potężny 6-litrowy W12 i została dodatkowo doprawiona różnymi detalami charakterystycznymi dla wersji Speed.

Z zewnątrz tymi detalami są przede wszystkim ciemniejsze kratki grilla i wlotów powietrza. Z tyłu nad klapą pojawił się spory spoiler, a całe auto posadowiono na specjalnych 22-calowych felgach z trzema opcjami wykończenia. Wisienką na torcie są stylowe oznaczenia Speed. 
Wewnątrz po raz pierwszy w Bentajdze pojawiła się alcantara. 

Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować nowa Bentayga, ale cena pewnie znacząco przekroczy 1 mln zł. Oficjalny debiut samochodu odbędzie się w Genewie na początku marca.

Bartłomiej Puchała
fot. Bentley

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.