Ostatni Volkswagen Caddy IV generacji zjechał z taśm produkcyjnych w Antoninku

Volkswagen Caddy IV generacji odchodzi właśnie do historii. Model ten był produkowany od 2015 w podpoznańskich zakładach Volkswagena w Antoninku. W ostatnich dniach z taśm montażowych zjechał ostatni egzemplarz tego popularnego samochodu.

Volkswagen Caddy Highline 2.0 TDi w kolorze Mojave Beige Mettalic to ostatni wyprodukowany egzemplarz IV generacji modelu. Jak potwierdza kierownictwo zakładu samochód ten nie jest na sprzedaż i pozostanie w firmowej flocie marki.  Samochód został bogato wyposażony. Na pokładzie znalazły się m.in. reflektory ksenonowe, kamera cofania, aktywny tempomat czy zestaw nawigacji Discover Media.

DB2019AU00791 medium

Ten egzemplarz to ostatnia sztuk z ponad 800 tysięcy wyprodukowanych Caddy w Antoninku. IV generacja modelu zostanie zastąpiona przez całkowicie nowy model. Ten również ma być produkowany w zakładzie pod Poznaniem. Aktualnie trwają prace przygotowawcze mające na celu rozpoczęcie seryjnej produkcji.

Dla wszystkich, którzy chcieliby jeszcze kupić Caddy IV generacji Volkswagen przygotował ofertę specjalną. Dotyczy ona wyłącznie samochodów stockowych wyprodukowanych w 2020 roku. Decydując się na zakup Caddy Legend Edition klienci, mogą skorzystać nie tylko z wydłużonej do 5 lat gwarancji, ale również ze specjalnych rabatów i oferty korzystnego finansowania. Volkswagen Samochody Dostawcze przygotował specjalną ofertę leasingu gdzie w stałej niskiej racie otrzymujemy wliczone koszty przeglądów i napraw samochodu. Po zakończeniu umowy klient decyduje, czy wykupuje auto, czy oddaje je do salonu.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.