Nowy model Alfy Romeo już w czerwcu 2015?

Słowa Sergio Marchionne, dyrektora koncernu FCA o odbudowie potencjału Alfy Romeo nie były chyba rzucone na wiatr. Włoska marka wypuści bowiem ciągu najbliższych lat aż 3 nowe modele.

Herald Wester, szef marki Alfa Romeo poinformował, że już w przyszłym roku zadebiutuje nowy model Ally Romeo. Na razie nie podał jednak żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że Włosi pracują nad następcą Alfy 159, który może być teraz pozycjonowany wyżej – jako konkurent BMW 5, a także nad pierwszym SUVem i dużym, flagowym sedanem.

Można więc spekulować, że w czerwcu 2015, a taką właśnie datę podał Wester, ujrzymy Alfa Romeo Giulię, o ile nazwa pozostanie dla koncernu FCA wiążąca. Padają bowiem takie sugestie, że następca modelu 159 będzie nazywał się jednak inaczej. Co ciekawe, kluczowym rynkiem zbytu dla Alfy Romeo mają być Stany Zjednoczone. Do USA popłynęła właśnie pierwsza partia Alfy Romeo 4C. Nadążacie? Ja już nie bardzo…

agier

fot. render Giulii

 

 

 

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Scala Style 1.0 TSI 115 KM DSG z 2020, Mercedes W124 E-24 K-Jet, 220 KM, BMW e39 525 TDS 143 KM - ostatni Mohikanin i mój codzienny towarzysz niedoli.Nie jestem entuzjastą elektryków. Zauważam mnóstwo problemów z wprowadzeniem nowej metody napędów i z przerażeniem obserwuję jak bardzo ludzie ulegają nowej fali - w tym wielu kolegów i koleżanek po fachu. Ja z kolei wolałbym podejście "zero waste" - auto powinno służyć latami kolejnym właścicielom, z czego jak najdłużej pierwszemu z nich. Powinno być tak wykonane tak, żeby jego eksploatacja była bezproblemowa i tania. To jest podejście proekologiczne. Każde inne tylko udaje, że nim jest.