Najnowszy Multivan początkiem kolejnej drogi VW w Hanowerze

Volkswagen to marka, która co chwilę wprowadza do produkcji i sprzedaży nowe modele. Liczba aktualnie oferowanych pojazdów przyprawia o zawrót głowy i nie zmienia tego nawet stwierdzenie, że kolejne samochody niemieckiej marki są tylko drobną modyfikacją swojego poprzednika. Najnowszy Multivan chyba jednak przeczy tym słowom.

Z linii produkcyjnej fabryki marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze w Niemczech, zjechały pierwsze egzemplarze nowego Multivana. Jak widzimy na zdjęciach przód samochodu mocno przypomina dobrze znane nam i produkowane w Polsce Caddy.

Produkcja Multivana to dopiero początek niezwykle ważne drogi, która czeka zakład w Niemczech. Zakład jest w trakcie przebudowy. Przyszłość tego miejsca zapowiada się naprawdę imponująco. Od 2022 r. w Hanowerze produkowane będą jednocześnie trzy pojazdy na trzech platformach i z trzema wariantami układu napędowego: T6.1, nowy Multivan i elektryczny ID. Buzz. Wszystko wskazuje na to, że za kolejne 3 lata – odd 2025 r. będą tu również powstawać kolejne elektryczne modele segmentu premium dla innych marek koncernu.

2022 volkswagen multivan t7 2 1024x576

Zaawansowanie produkcji w zakładzie w Hanoverze robi kolosalne wrażenie. Jednym z przykładów, który należy przytoczyć to dział blacharski. W procesie produkcji modelu T6.1 stopień automatyzacji wynosi około 77 proc., a w przypadku nowego Multivana wzrasta on do zawrotnych 93 proc. Praca operatorów maszyn też wygląda ciekawie. Nadzorują oni równolegle wiele etapów z jednego stanowiska kontrolnego i pozostają w stałym kontakcie z maszynami za pośrednictwem urządzeń cyfrowych typu smartwatch. Zapotrzebowanie na części lub pomoc serwisową zgłaszane z dużym wyprzedzeniem, co pozwala uniknąć przestojów.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.