Wózek wysokiego składowania w magazynie, dlaczego warto wybrać Bendi

Rozwój technologii logistycznej sprawił, że konieczna była zmiana koncepcji składowania materiałów. Brak powierzchni, rosnące koszta utrzymania klasycznych magazynów doprowadził do tego, że coraz częściej przedsiębiorcy budują wzwyż, a nie wszerz. Rozbudowa czy wynajem kolejnego lokalu pod miejsce na palety jest już nieopłacalne. Od jakiegoś czasu firmy decydują się na magazyny wysokiego składowania. Czym się charakteryzują?

Magazyn wysokiego składowania – czyli jaki?

Polskie normy nie określają jeszcze, czym są magazyny wysokiego składowania. Nie ma oficjalnej definicji takiej konstrukcji. Ewentualnych wskazówek można szukać w publikacjach branżowych oraz opracowaniach, które traktują o gospodarce magazynowej. Magazyn wysokiego składowania, który określany jest także wysokoregałowym, to konstrukcja, której wysokość przekracza 7,2 metra.

Magazyny wysokiego składowania pozwalają efektywniej wykorzystać miejsce towarowania i składowania materiałów. Konstrukcje wysokoregałowe mają wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • -Przede wszystkim pozwalają obniżyć koszty składowania, dzięki właśnie efektywniejszemu wykorzystaniu miejsca.
  • -Zastosowanie najwyższej jakości technologii oraz materiałów konstrukcyjnych umożliwiają składowanie praktycznie każdego typu towarów.
  • -Dzięki temu, że wykorzystujesz maksymalnie przestrzeń, możesz także ją odpowiednio zagospodarować.
  • -Ta sama powierzchnia magazynowa może pomieścić różnego rodzaju materiały.

Wózki wysokiego składowania – co powinieneś o nich wiedzieć?

Aby swobodnie operować w magazynach wysokiego składowania, konieczny jest odpowiedni sprzęt. W związku z tym, że materiały są ułożone nawet na wysokości 13 metrów, musisz posiadać pojazd, który umożliwi ich łatwy załadunek, jak i rozładunek. Z pomocą przychodzą wózki Bendi wysokiego składowania. Dzięki nim możliwa jest łatwa i szybka obsługa materiałów. Ułatwiają pracę w wielu magazynach. Wózki wysokiego składowania służą do transportu pionowego, czyli podnoszenia towarów na duże wysokości. Ich udźwig może sięgać nawet ponad 2 tony, dzięki czemu można nimi przemieszczać nawet najcięższe palety.

Wózki wysokiego składowania Bendi – dlaczego warto zaufać tej firmie?

Bendi to firma, która od wielu lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt do wielu przedsiębiorstw. Ich urządzenia świetnie sprawdzą się w punktach rozładunkowych, jak i załadunkowych. To doskonałe wyposażenie każdego magazynu, centrum logistycznego, transportowego czy dystrybucyjnego. Mają wąską konstrukcję, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w magazynach wysokiego składowania, gdzie korytarze nie należą do najszerszych. Decydując się na Bendi możesz spokojnie operować na przestrzeni do 3 metrów. Firma w swojej ofercie posiada różne modele wózków wysokiego składowania. Są to zarówno zwykłe pojazdy, jak i wózki VNA oraz wózki Reach Truck, które będą dawać radę nawet w najtrudniejszych warunkach. Udźwig maszyn niejednokrotnie przekracza 2 tony, więc nie musisz się obawiać, że duże i ciężkie palety będą dla nich wyzwaniem.

Wózki wysokiego składowania Bendi to niezastąpione urządzenia w Twoim magazynie. W tego typu pracy konieczna jest jej ciągłość oraz tempo. Nie można sobie pozwolić na nieprzewidziane przerwy, spowodowane awarią maszyny. Decydując się na sprzęt firmy Bendi, masz pewność, że będzie on działał bez problemu przez długi czas. Urządzenia tej firmy to gwarancja sprawnie działającego magazynu. Porządny wózek wysokiego składowania? Tylko marka Bendi!

Źródło: Bendi / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy