Najmocniejszy od lat Abarth 595 z okazji urodzin modelu

Mija 50 lat od pierwszego w historii modelu Abarth 595. Z tej okazji marka stworzyła Abartha „50th Anniversary”, który zaskakuje ilością mocy i jadu.

Połączenie benzynowego silnika 1,4 (180 KM) i skrzyni Abarth Competizione powoduje, że silniejszej wersji 595 po prostu nie było. Wraz z wzmocnionymi hamulcami Brembo (oczywiście czerwone zaciski) oraz specjalnymi amortyzatorami i zmodyfikowanym układem wydechowym tworzą doskonałą kombinację i wywołują uśmiech na twarzy kierowcy. Dzięki tym zabiegom Abarth 595 prowadzi się wyśmienicie, a do tego wygląda oszałamiająco, ale o tym niżej.

Tak jak nakazuje tradycja samochód pokryty jest lakierem o barwach auta sprzed 50 lat. Biało-czerwona karoseria wraz ze starymi emblematami marki tworzy niesamowity efekt. Oczywiście nadwozie zostało unowocześnione, ale kształty grafik pozostały oryginalne z 1963 roku. Czy zabieg jest udany możecie sami ocenić na poniższych zdjęciach.

Specjalną wersję trzeba było również uhonorować we wnętrzu pojazdu. Tam mamy do czynienia ze skórzanymi fotelami w kolorze czerwonym poprzeplatanymi białymi wstawkami. Kilkanaście nawiązań w postaci chromowanych wstawek i napisów przypomina o historycznym modelu i daje świadomość jeżdżenia hołdem dla legendy. Nie pomylimy się w ocenie w jakim aucie siedzimy.

My jesteśmy za takimi urodzinami, a Wy?

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: