Nadjeżdża nowy Swift

Suzuki udostępniło oficjalne zdjęcia i informacje na temat nowego Swifta w wersji japońskiej.

 

W związku z tym zdjęcia przedstawiają samochód z kierownicą po prawej stronie, ale wersja europejska nie będzie się prawie wcale różniła od rodzimego bliźniaka. W designie widać świeżość, choć zachowano cechy charakterystyczne poprzedników m.in. kształt lamp czy dach odcinający się od reszty karoserii. Klamki tylnych drzwi zostały ukryte w słupkach C, natomiast kokpit kształtem przypomina teraz Vitarę wzbogaconą o większy ekran centralny. Również z Vitary Swift odziedziczy nowe elementy wyposażenia np. aktywny tempomat czy system zapobiegający kolizji.

 

2017 suzuki swift Nadjeżdża nowy Swift

 

W Japonii pojawi się usportowiona wersja RSt z silnikiem 1.0 BoosterJet, co jest odpowiednikiem Swifta Sport, ale nie wiadomo zbyt wiele na temat mocy i osiągów. Drugim silnikiem w ofercie będzie jednostka 1.2, także w układzie hybrydowym na wzór Suzuki Baleno. Więcej informacji na temat europejskich wersji Suzuki udostępni przy okazji marcowego salonu w Genewie. Tam też Swift zostanie po raz pierwszy pokazany szerokiej publiczności. Do salonów Swift IV powinien wjechać w trzecim kwartale 2017 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Suzuki

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.