Reklama własnej działalności na samochodzie

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad eleganckim i tanim sposobem promowania własnej, nawet niewielkiej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi jak to osiągnąć, nie rujnując przy tym Twojego budżetu.

 

Jednym z pomysłów na tanią i trwałą reklamę jest użycie własnego auta jako jej nośnika. I wcale nie mówimy tutaj o oklejaniu całego samochodu folią z gigantyczną grafiką i napisami dotyczącymi naszej działalności.

Zacznijmy od ramek do montażu tablic rejestracyjnych – zdecydowana większość z nas ma je zamontowane na aucie i niepotrzebnie reklamuje swój serwis samochodowy lub firmę, od której auto kupiło. Nadruki na takich ramkach wykonywane są najczęściej metodą sitodruku, która daje sporo możliwości (różnorodna kolorystyka, połysk), ale dla ilości detalicznych jest jednak dość kosztowna. Rozwiązaniem mogą być ramki z napisami grawerowanymi laserowo – na ramkę ze srebrną obwódką dzięki tej technice tanio nanosimy grafikę w kolorze czarnym, np. nazwę i logo prowadzonej działalności. W sam raz dla kogoś, kto chciałby oznakować jedno lub kilka aut.

Innym pomysłem są napisy 3D wykonane w technologii doming. Doming to nazwa techniki nakładania żywicy poliuretanowej, którą pokrywa się m.in. wyciętą wcześniej na kształt liter (tworzących np. adres internetowy) folię samoprzylepną. Wszystko to dla lepszego efektu w postaci eleganckiego połysku i wrażenia trójwymiarowości oraz dla dodatkowej ochrony folii przed warunkami panującymi na drodze lub pogodowymi. Ten produkt daje nam dużo swobody w projektowaniu – sami możemy zdecydować o jego wymiarach, kolorze i kroju czcionki. Naklejanie gotowych liter na auto nie wymaga specjalnych kompetencji – wystarczy pamiętać o tym, aby wyczyścić miejsce na karoserii, na którym zamierzamy umieścić napis, a następnie folią transportową przenieść napis z papieru podkładowego na auto. Takie rozwiązanie jest już droższe od ramek z wygrawerowanymi napisami, ale pamiętajmy, że jest to wydatek jednorazowy, a napis może być większy niż grawerunek na listwie ramki, czyli bardziej przykuwający uwagę, na czym przede wszystkim nam zależy. Warto również zauważyć, że technologia doming jest sprawdzona przez branżę samochodową i często wykorzystywana do oznaczania pojazdów m.in. przez jednego z najbardziej znanych polskich producentów autobusów.

przykladowe naklejki doming 3d

Doming może też służyć do pokrywania naklejek o prostszych, często symetrycznych kształtach, na których najpierw nanosimy dowolną grafikę, używając druku cyfrowego. W takiej formie naklejki można stosować nie tylko na autach, ale również na własnych wyrobach bądź opakowaniach do nich (rozmiar jest dobierany według potrzeb). Taka forma reklamy i znakowania jest od dłuższego czasu z powodzeniem wykorzystywana przez producentów różnego rodzaju wyrobów oraz firmy serwisowe, co wcale nie oznacza, że jest cenowo nieosiągalna dla firm działających na mniejszą skalę.

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły natchną Ciebie do wykonania skutecznej reklamy własnej działalności, co przełoży się również na zwiększenie zawartości Twojego portfela. A może sam masz jakiś ciekawy pomysł na reklamę?

 

Źródło: Unital.com.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: