Na jesień nowa Skoda Fabia

Nowa generacja Fabii pojawi się jesienią 2014 roku na salonie samochodowym w Paryżu. Uświadomił nas w tym komunikat prasowy producenta. Niestety nie wiele więcej się dowiedzieliśmy. 

Auto oparte będzie na uniwersalnej platformie MQB, która zostanie jednak zmodyfikowana i zwiększona. To zaprocentuje większym nadwoziem i co najważniejsze, większym rozstawem osi. Dzięki temu w aucie ma być bardziej obszerne wewnątrz.

Pod maskę trafią znane nam dobrze jednostki TDI i TSI. Zapewne gama silnikowa będzie zawierać sporo propozycji, więc każdy klient wybierze coś dla siebie. Producent liczy, że dzięki nowej Fabii zwiększy swoje profity więc już przygotowuje się na zwiększenie mocy produkcyjnych.

Jako ciekawostkę przedstawiamy również specjalnie przygotowaną Fabię RS2000 na zlot Skodomaniaków. Egzemplarz ten zobaczymy na targach Motor Show w Poznaniu. Będziecie?

b88d1a3d7030ac7485dc46248670c02f 1024x682 Na jesień nowa Skoda Fabia

Konrad Stopa

Fot: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: