BMW M4 Coupe safety carem w MotoGP

Na inaugurującym wyścigu serii Moto GP w Katarze, oprócz wielu kierowców i maszyn, zadebiutuje nowy samochód Safety Car. Będzie to odpowiednio przygotowane BMW M4 Coupe.

Samochód został specjalnie zmodyfikowany, zwłaszcza wizualnie. Pełne ospojlerowanie dotyczy prawie każdej części nadwozia, a niedawno przygotowany wydech będzie nowością w M4. Do tego pojawi się oczywiście inne malowanie i “setki” naklejek sponsorskich i informacyjnych.

Reszta zostaje po staremu. Pod maską zobaczymy sześciocylindrowy silnik z dwoma turbosprężarkami, które wygenerują 550 NM maksymalnego momentu obrotowego oraz 461 koni mechanicznych. Odpowiednio przełoży się to na przyspieszenie do 100 km/h – 4,1 sekundy. Warto nadmienić, że M4 Coupe jest o 80 kg lżejsze niż poprzednik, którym było M3.

5CJmen1 BMW M4 Coupe safety carem w MotoGP

Myślę, że nie ma co się martwić czy BMW M4 Coupe nadąży za motocyklami. Z taką mocą oraz wyglądam gustownie poprowadzi maraton jednośladów.

Konrad Stopa

Fot: BMW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: