Boxter i Cayman w wersjach GTS

W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia nowych modeli Porsche: Caymana GTS i Boxtera GTS. Mimo, że to nie flagowe modele to przyznacie, że nie obrazilibyście się na parkowanie któregoś z nich w przydomowym garażu? 

Opisuje je razem, ponieważ oba modele w tej konfiguracji wiele łączy. Oprócz ciekawego czerwonego lakieru zarówno Cayman GTS, jak i Boxter GTS pod maską skrywają ten sam 3,4-litrowy silnik typu boxer, który ma sześć cylindrów. Wykrzesano z niego w zależności od modelu:

  • Cayman GTS – 340 KM i 380 NM (4,6 sekundy do setki i 285 km/h)
  • Boxter GTS – 330 KM i 370 NM (4,7 sekundy do setki i 281 km/h)

Przekazywaniem mocy w obu przypadkach zajmuje się fenomenalna skrzynia PDK, o której napisano już książki.

porsche boxster gts and cayman gts 2015 15 1024x725 Boxter i Cayman w wersjach GTS

Połączeń wizualnych oprócz lakieru jest dużo więcej. W standardzie otrzymamy między innymi 20-calowe felgi aluminiowe oraz aktywne, adaptacyjne zawieszenie PASM, które pomoże w użytkowaniu auta na co dzień. We wnętrzu oczywiście kubełkowe fotele, skóra z alcantarą i wiele sportowych akcentów.

Czy te czerwono-czarne “cacka” nie wyglądają cudownie? Możecie je mieć za około 70 000 euro. Oczywiście Boxter jest tańszy o mniej więcej 4 tysiące.

Konrad Stopa

Fot: Porsche

porsche boxster gts and cayman gts 2015 12 1024x765 Boxter i Cayman w wersjach GTS

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: