Motoryzacyjne szaleństwo – Lexus LC500

Salon NAIAS w Detroit przyniósł nam już kilka ciekawych debiutów. Jednym z nich jest Lexus LC 500. Aż nie chce się wierzyć, że japoński producent zmienił ten koncept w produkcyjny model.

 

Lexus LC 500 to sportowe, dwudrzwiowe coupe o kosmicznym designie. Jest to produkcyjna wersja konceptu z 2012 roku (też został pokazany na NAIAS). Z zewnątrz samochód jest naprawdę fenomenalny. Agresywne linie, wielki grill i bardzo futurystyczne reflektory to wizytówka modelu.

 

lexus lc 500 008 1 Motoryzacyjne szaleństwo   Lexus LC500

 

Auto zostało zbudowane na nowej platformie, która nie została jeszcze wykorzystana w żadnym modelu. Pozwoliła ona na równe rozłożenie mas  (52/48) oraz gwarantuje niższą pozycję za kierownicą.

Uzupełnieniem projektu jest 5-litrowy motor V8 bez turbosprężarek z 32 zaworami. Posiada on moc 467 KM (7100 RPM) oraz 528 NM maksymalnego momentu obrotowego przy 4800 RPM. Za przekazanie tej mocy na tylne koła będzie odpowiadać 10-biegowy automat. Do setki auto rozpędza się w 4,5 sekundy. Ten sam silnik zastosowano w  Lexusie GS-F.

 

lexus lc 500 034 1 Motoryzacyjne szaleństwo   Lexus LC500

 

We wnętrzu, oprócz znakomitych materiałów i skóry zadebiutować ma nowy system multimedialny Lexusa – dobrze, bo stary jest już trochę archiwalny! Niestety lub stety systemem audio zajęła się firma Pioneer, a nie Mark Levinson.

Może LC 500 to nie takie szaleństwo jak LFA, ale producent idzie w dobrym kierunku. Nie sądzicie?

 

Konrad Stopa

Fot: Lexus

 

lexus lc 500 013 1 Motoryzacyjne szaleństwo   Lexus LC500

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: