Milionowy Citroen C3

To już III generacja jednego z najbardziej popularnych Citroenów ostatnich lat. Obecnie w salonach sprzedaży jest dostępna wersja po liftingu, który miał miejsce w 2020 roku. O tym, że samochód cieszy się niesłabnącym powodzeniem może świadczyć fakt, że od momentu debiutu III generacji modelu wyprodukowano już 1 milion egzemplarzy.

Citroen C3 ostatniej generacji jest produkowany od 2016 roku. Przez pięć lat udało się wyprodukować aż 1 milion egzemplarzy co jest dowodem na to, że jest to udany i lubiany model francuskiego producenta. Od momentu debiutu I generacji C3 w 2002 roku wyprodukowano aż 4,5 miliona sztuk. Kolejnym dowodem sukcesu małego Citroena jest uplasowanie się wśród trzech liderów sprzedaży w tym segmencie w 2020 roku na czołowych rynkach: we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Portugalii, Danii, Słowacji czy Bułgarii.

C3 całkiem nieźle poradził sobie także w Polsce. W 2020 r. zostało sprzedanych 2 622 sztuk tego modelu.

134 1024x682

Sukcesu modelu należy upatrywać m.in. w bardzo udanej stylistyce oraz bardzo dużej możliwości personalizacji nadwozia i wnętrza. Do wyboru mamy 7 kolorów nadwozia, 4 pakiety kolorystyczne lub barwne akcenty na obudowach świateł przeciwmgłowych i panelach Airbump®, 4 kolory dachu oraz 3 elementy ozdobne dachu – naklejki Rouge, Techwood, Emeraude.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Citroen


Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.