Mercedes G 4×4 do kwadratu powraca

Trzeba przyznać, że Mercedes czasem ma polot i tworzy naprawdę dziwne auta. G Klasa bez dachu czy z sześcioma kołami to jedne z nich. Sporo szaleństwa ma też Mercedes Klasy G 4×4^2, a w sieci pojawiły się informacje na temat jego nowej odmiany.

Nowa generacja tego modelu została przejęta przez oddział AMG, więc od razu możemy założyć, że będzie grubo, ale nie jest to kopia G63 w innym nadwoziu.

2021 Mercedes G550 4x4 23 1024x689
fot. Carscoops.com

Pod maską ma być 4,4-litrowe V8 z podwójnym turbo. Jej moc to pewnie 416 KM i 610 Nm, ale możliwe, że powstaną jeszcze mocniejsze odmiany. Dzięki temu samochód będzie imponować też osiągami (6,3 s do setki i ponad 200 km/h v-maxu), a nie tylko poszerzoną karoserią.

Na pewno zostanie w opcji jarzący, neonowy kolor, podniesiony prześwit i spore koła. Taka G Klasa ma wyglądać tak jak poprzednik, więc na pewno będzie szokować designem.

g 4x4 3 1024x684

Cena – zapewne w okolicach 1 miliona złotych.

Konrad Stopa
fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: