Pojeździj Maybachem, który miał trafić do Pana Kaddafi

W Holandii możecie znaleźć czasem ciekawe samochody. Nawet bardzo oryginalne – jednym z nich jest Maybach 57S Coupe Kaddafi Edition. Tak, dobrze przeczytaliście. To egzemplarz dla dyktatora Libii.

Egzemplarz ze zdjęć miał trafić do Afryki, ale nigdy nie doczekał się transportu. Samochód został przygotowany przez firmę Xenatec pod odpowiednie zamówienie. Dzięki temu w aucie znalazły się takie rarytasy jak lodówka, odtwarzacz DVD lub podgrzewana kierownica.

Maybach Kaddafi 2 1024x654

Dziwić może beżowe i jasne nadwozie, ale to częsty widok w tamtejszych terenie. W środku również postawiono na jasną tapicerkę. Oczywiście sam Maybach jest bardzo luksusowy, a co za tym idzie wygodny.

Maybach Kaddafi 3 1024x670

Ciekawi Was pewna cena? Otóż kolekcjoner z Holandii, który kupił tego Maybacha zamiast dyktatora wyprzedaje teraz auto za prawie milion euro. Sporo, ale v12 pod maską i 2300 km przebiegu oraz nienaganny stan auta mówi sam za siebie.

Konrad Stopa
fot. autoleitner

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: