McLaren Senna z Lego

Tym razem za układanie duńskich klocków wzięła się brytyjska marka super samochodów. Zobaczcie bardzo udaną replikę McLarena Senna.

Ten projekt, to jednak majstersztyk, ponieważ wszelkie detale są oddane w rzeczywistości (nawet lakier). Otwierają się drzwi, plastikowe są również tarcze i klocki hamulcowe, a standardowy jest tylko fotel i kierownica, koła oraz układ kierowniczy.

mclaren senna lego 3 184b8740f05092000 1024x576

Auto składa się z prawie pół miliona kloców i waży aż 1700 kilogramów. To pół tony więcej niż prawdziwa Senna. Złożenie auta zajęło prawie 5000 tysięcy roboczogodzin, a realne auto składa się w około 300 godzin, więc tutaj było więcej zabawy.

Fajnym bajerem w modelu jest nagrany dźwięk silnika V8 z prawdziwego samochodu, który pojawia się po naciśnięciu startera w środku auta. Co ciekawe egzemplarz ten pojawi się na przyszłym festiwalu prędkości w Goodwood, więc to nie tylko projekt pod zdjęcia i medialny szum. Może przejedzie się po sławnej trasie?

mclaren senna lego 5 4d15f608fee092000 1024x576

Konrad Stopa
fot. McLaren

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: