Pokrowce na fotele samochodowe – jakie wybrać?

Pokrowce na fotele samochodowe pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Ich główne zadanie to ochrona tapicerki przed ewentualnymi zanieczyszczeniami, powstałymi na skutek częstego użytkowania. Zastosowanie pokrowców sprawia, że w prosty sposób możemy zmienić design naszego auta dzięki czemu stanie się bardziej zadbane, a nawet luksusowe. Jakie propozycje mamy do wyboru?

Pokrowce na fotele samochodowe – rodzaje

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów pokrowców na fotele samochodowe. Najbardziej popularny typ to pokrowce uniwersalne, które wyposażone są w ściągacze lub zamki, dzięki czemu łatwo można je dopasować do konkretnego fotela. Trudno oczekiwać, że dopasowanie będzie idealne, niemniej dobrze spełniają swoją funkcję, a ich zaletą niewątpliwe jest stosunkowo niska cena. Pewne zastrzeżenia można mieć co do ich wytrzymałości, dlatego największą uwagę należy zwrócić na materiał z jakiego zostały wykonane. Alternatywę dla pokrowców uniwersalnych stanowią pokrowce szyte na miarę. To rozwiązanie sprawia, że pokrowiec leży doskonale i jest w pełni dostosowany do naszych oczekiwań, gdyż sami możemy wybrać jego materiał czy kolor. Za tego rodzaju usługę musimy oczywiście niemało zapłacić, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup.

Zamiast pokrowca zainwestować możemy w specjalną matę ochronną na fotel. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że chroni ona tylko siedzenie, gdyż oparcie nie zostaje zakryte. Zimą ciekawym wyborem okażą się maty z wbudowanym podgrzewaczem, które zapewnią komfort cieplny podczas jazdy.

Pokrowce na fotel do auta – z jakiego materiału?

Pokrowce na fotele samochodowe z AutoMotoHit produkowane są z różnych materiałów. Który z nich będzie najbardziej praktyczny i jednocześnie wytrzymały? Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym propozycjom.

  • – Pokrowce skórzane – zdecydować możemy się na skórę naturalną lub ekologiczną. To pierwsze rozwiązanie jest znacznie droższe, jednak zapewnia najlepsze dopasowanie do fotela, zyskujemy wówczas pewność, że nie będą spadać ani ześlizgiwać się z oparcia. Doceniane są zwłaszcza za wysoką estetykę. Pokrowce skórzane dodają wnętrzu elegancji, a przy tym nie nagrzewają się w okresie letnim.
  • – Pokrowce z weluru – welur prezentuje się bardzo przyzwoicie, a przy tym charakteryzuje go wysoka elastyczność.
  • – Pokrowce ze skóry owczej – skóra owcza to jeden z najdroższych surowców wykorzystywanych do produkcji pokrowców na fotele samochodowe. Wśród ich zalet wymienia się najczęściej miękkość. Warto także dodać, że pozwalają utrzymać stałą temperaturę.
  • – Pokrowce z poliestru – najczęściej stosowany jest materiał typu host, który stanowi połączenie poliestru i bawełny. Produkuje się z niego głównie pokrowce uniwersalne. Wyróżnia je odporność na zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia.
  • – Pokrowce z zamszu –  zamsz cechuje duża wytrzymałość mechaniczna oraz faktura przyjemna w dotyku. Niestety, estetyka z czasem pozostawia wiele do życzenia.

O czym pamiętać wybierając pokrowiec do auta?

Jeżeli wybraliśmy już materiał, z jakiego ma zostać wykonany pokrowiec na fotele samochodowe, to sprawdźmy jeszcze, czy aby na pewno został dostosowany do naszego auta, tj. czy nie będzie zasłaniał bocznych poduszek powietrznych. W praktyce oznacza to, że wybrać musimy pokrowiec ze szwem bocznym. Po wysunięciu poduszki powietrznej, szew powinien zostać rozerwany. Pozostałe kwestie uzależnione są już od indywidualnych preferencji.

Źródło: Automotohit.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: