Lexus LC Convertible – wyczekiwane cabrio

Koncepcyjny model został właśnie pokazany na targach North American International Auto Show 2019. Lexus LC convertible pojawił się dopiero trzy lata po debiucie wersji Coupe na targach w Detroit.

Lexus obecnie stworzył concept jednego z najpiękniejszych aut typu coupe. Pytanie czy ta wersja równie dobrze powtórzy ten sukces i czy przez te trzy lata sam design nie zestarzał się?

Przyznaję, że wersja bez dachu jest jeszcze ładniejsza, a to w szczególności za sprawą szybko opadającej szyby czołowej oraz masywnego kufra. Samochód wygląda na jeszcze bardziej napompowany za sprawą niższej linii dachu. Środek przestawia idealnie wyprofilowane i komfortowe fotele oraz masę przycisków. Biała skóra z żółtymi przeszyciami nadają całości elegancji i uatrakcyjniają kabinę odrobiną koloru. Do tego 22-calowe felgi oraz krótki zwis naprawdę nadają Lexusowi potencjału na jedno z najładniejszych kabrioletów.

Na tą chwilę możemy nacieszyć wzrok zdjęciami LC convertible niedawno pokazanymi na targach oraz zastanowić się czy jest to idealna alternatywa dla BMW serii 8 czy Mercedesa S klasy Cabrio? Teraz nie pozostaje nam nic tylko czekać na oficjalną wersję…

Paweł Zaorski
fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.