Kia Niro – przeciek na temat drugiej generacji

Na kilka dni przed premierą podkręcamy kwestię nowej generacji koreańskiego Niro. Kia po długich latach postanowiła odświeżyć model. Co już wiemy?

Nowa Kia Niro wygląda dużo lepiej niż poprzednia generacja. Przód samochodu został odświeżony i reflektory z grillem nawiązują do świeżych modeli z gamy producenta z Azji. Podobają mi się zwłaszcza światła jazdy dziennej, które przypominają mi elektryczne EV6.

Wnętrze również będzie podobne do wspomnianego modelu. Na pierwszy rzut oka widzimy asymetryczną deskę rozdzielczą zwróconą ku kierowcy. Co ciekawe, KIA pozostawiła wiele fizycznych przycisków, co nie jest już tak popularne w świeżych

Auto oficjalnie zostanie zaprezentowane na salonie w Seulu 25.11.2021 roku.

Nie wiemy nic o napędzie, ale obecne trendy i gamę silników tego producenta można zaryzykować stwierdzenie, że dostaniemy zarówno wersje konwencjonalne i hybrydowe, a także pełnego elektryka.

Konrad Stopa
Fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: