Już wkrótce start pucharu Mazda MX-5 Cup Poland

Długo wyczekiwana premiera pucharu Mazda MX-5 Cup zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów pierwsza runda nowego pucharu ma się odbyć w dniach 11-13 czerwca na Torze Poznań.

Pierwotnie premiera nowego pucharu miała mieć miejsce w dniach 7-9 maja. Z uwagi na szalejącą pandemie i wciąż wysokie wskaźniki zarażeń wydarzenie to zostało odwołane. Tymczasem w warszawskiej firmie TG Auto kończą się prace przy budowie 10 sztuk samochodów wyścigowych Mazda MX-5. Ciekawostką jest fakt, że zmianą uległy fabrycznie nowe auta, które przypłynęły w lutym i marcu z fabryki w Hiroszimie.

Przygotowania do startu pucharu trwają już niemal od dwóch lat. Pierwszy egzemplarz, zbudowany w 2020 roku wyjechał na tor jesienią. Od tamtej pory spędził na torze pełnych 12 dni testowych i pokonał ponad 2 500 kilometrów. Stało się to doskonałą bazą wiedzy do budowy kolejnych pojazdów.

mazda mx 5 cup 2021 2 1024x683

Puchar pod nazwą Mazda MX-5 Cup Poland jest organizowany pod patronatem Mazda Motor Poland, a w gronie oficjalnych partnerów znajdziemy między innymi firmy Racing Tyres, Öhlins, Hardrace czy Stoptech.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.