Mazda MX-30 nagrodzona

Samochody elektryczne systematycznie zyskują na popularności. Zyskują one nie tylko w oczach klientów, ale również w oczach ekspertów, którzy do tej pory dosyć sceptycznie podchodzili do kwestii. Przykładem tego ostatniego jest nagroda dla elektrycznego modelu Mazdy – MX-30.

Austriacki automobilklub ÖAMTC uznał Mazdę MX-30 za najlepszy samochód roku klasy SUV. Za to osiągnięcie elektryczny model Mazdy został uhonorowany nagrodą Marcus Award. Ciekawostką jest fakt, że jury złożone z ekspertów ÖAMTC wybrało pierwszy w pełni elektryczny model marki jako zwycięzcę w kategorii SUV/crossover. O tym jak dobrym modelem jest Mazda MX-30 świadczy fakt, że zadebiutowała ona na rynku austriackim zaledwie sześć miesięcy wcześniej.

Mazda MX 30 2021 1024 0c

Nagroda Marcus Award jest przyznawana przez ÖAMTC w celu wyróżnienia najlepszych nowych samochodów roku. Kryteriami branymi pod uwagę są: ekonomiczność eksploatacji, przyjazność dla środowiska i standardowe wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa.

Mazda MX 30 2021 1024 07

MX-30 jest drugim laureatem nagrody Marcus Award przyznanej japońskiej marce. Pierwszą nagrodę otrzymał napęd e-Skyactiv X. W marcu 2020 przyznano mu nagrodę Marcus Innovation Award.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.