Hummer EV – co oferuje?

To już nie zapowiedzi, a oficjalna prezentacja. Elektryczny pickup od GMC z wdzięczną nazwą Hummer pojawia się na rynku. Najważniejsze cechy? Ponad 1000 KM i ogromny moment obrotowy!

Dzięki 3 silnikom elektrycznym auto ma generować łączną moc 1017 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy to aż 15 592 Nm, ale tylko na papierze. Realnie jest to około 1000 Nm, co i tak jest wartością ogromną. Najlepiej dowodzi temu fakt, że auto o wadze około 3 ton i wielkości kiosku ma przyspieszać do setki w 3 sekundy!

GMC HUmmer 3 1024x576

Co więcej, GMC nie zapomniało o tradycji, więc Hummer będzie jeździł na 35-calowych kołach (w opcji 37 cali) nie tylko po asfalcie, ale także w błocie i wodzie (60 cm). Prześwit tego auta to ponad 40 centymetrów, więc możliwości terenowe będą spore.

Z ciekawostek auto będzie mogło jechać bokiem, ponieważ wszystkie koła są skrętne do wychylenia pod kątem 45 stopni. Rozwiązanie z aut wojskowych nazwano CrabWalk.

GMC HUmmer 2 1024x576

Samochód na rynku pojawi się w przyszłym roku. Ma mieć zasięg 563 kilometrów, a cena zaczyna się od 112 500 tysięcy dolarów. W kolejnych latach pojawią się tańsze i słabsze odmiany Hummera EV.

Wyróżnikiem tego ogromnego nadwozia ma być podświetlany grill. We wnętrzu za to dość nowoczesne rozwiązania i design, a kabina pasażerska spokojnie pomieści 5 osób.

Myślicie, że odniesie sukces?

Konrad Stopa
fot. GMC

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: