Honda Jazz z mocnym silnikiem dla Europy

Przy okazji liftingu modelu Jazz, Honda wprowadzi do oferty bardziej pikantną wersję silnikową.

 

Za miesiąc we Frankfurcie Honda zaprezentuje odświeżonego Jazz’a. Lifting z zewnątrz ogranicza się do nowych, ostrzejszych zderzaków oraz nowego grilla dopasowanego do aktualnego języka designu Hondy. Przód będzie teraz przypominał Civica hatchback. Do oferty dołączy nowy odcień lakieru Skyride Blue. Nowością jest też wersja Sport, odróżniająca się bardziej agresywnym designem z lotkami i splitterami oraz 16-calowymi obręczami kół w błyszczącej czerni.

O ile wszystkie dotychczasowe wersje Jazz’a będą oferowane z jednostką 1.3 i-VTEC, Sport dostanie zupełnie nowy silnik o pojemności 1.5 litra. Jego moc 130 KM pozwoli przyspieszać do 100 km/h w około 9 sekund i wyemituje do atmosfery 124 g CO2 na kilometr. Honda Jazz Sport nie traci przy tym nic z praktyczności zwykłej wersji – posiada m.in. system Magic Seats oraz kufer o pojemności 354 l. Nie wiadomo jeszcze czy Honda nada mocnej wersji Jazz’a także odpowiednio lepsze właściwości jezdne.

 

2017 honda jazz 2

 

Honda Jazz po faceliftingu zadebiutuje na salonie we Frankfurcie, a do sprzedaży w całej Europie wejdzie w listopadzie.

Bartłomiej Puchała

fot. Honda

 

 

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.