Ford Mustang Mach 1 trafi do Europy

Czy czasem w tej nazwie nie chodziło o elektrycznego Mustanga, który miał być SUVem? Owszem, ale to przyszłość i wersja Mach-e. Na razie Ford postanowił w Europie wypuścić kolejną edycję specjalną popularnego Mustanga.

Po co wersją Mach 1?

Odpowiedź jest prosta – producent chce podtrzymać zainteresowanie tym modelem w Europie. Poza tym to też dobra okazja by sprzedać Mustanga jeszcze drożej.

Ford Mustang Mach 1 to tak naprawdę Mustang Bullitt (V8 z 460 KM) z nowym zawieszeniem (efekt testów w na niemieckim “zielonym piekle”) oraz jeszcze lepszego mechanizmu różnicowego. Jego zadaniem jest poprawa trakcji i prowadzenia. Ulepszono również układ wydechowy!

Ford Mustang mach 1 1 1024x576

Wizualnie Mach 1 będzie wyróżniać się nowym wzorem 19-calowych felg, dokładkami zderzaków oraz fajnym spoilerem. Klient nadal będzie mógł wybrać kolor lakieru, a także wersję skrzyni biegów:

  • – manual 6b
  • – automat 10b
2021 ford mustang mach 1 12 1024x576

Wspomniana cena w USA wzrosła o 4 tysiące dolarów. Nie mamy jeszcze dokładnej ceny w euro, ani daty premiery.

Konrad Stopa
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: