Ford Focus Sedan pojawił się w sieci

Ford Focus po lifcie został zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie. Później pojawiła się odmiana kombi, a teraz doczekaliśmy się pospolitego sedana. Oficjalny debiut nastąpi na salonie samochodowym w Nowym Jorku.

Jako, że ogólny wygląd nowego Focusa jest już znany, zmiany pojawiły się jedynie z tyłu. Doczepiony kufer wygląda bardzo dobrze i w ogóle nie niszczy sylwetki samochodu. Wraz z lekkim spoilerem oraz przeprojektowanymi reflektorami auto wygląda dynamicznie i nowocześnie. W skrócie mówiąc – jest dużo lepiej niż u poprzednika.

 

109999612 3 L

Wnętrze auta również  zmieniło się dosyć mocno. Kosmiczna deska rozdzielcza została uporządkowana i nie straszy już tak jak kiedyś “milionem” przycisków. Teraz wszystko jest bardziej ergonomiczne i wygląda dobrze. Oczywiście zmiany dotyczą wszystkich wersji nadwoziowych.

MzNDHrD

Nowy sedan niestety nie przynosi za sobą nowych silników. Niedawno pojawiła się jednak plotka, że Ford wprowadzi nowy silnik Ecoboost oraz diesla o poj. 1,5 litra. Więcej będziemy wiedzieć po salonie w Nowym Yorku. My jednak czekamy na długo zapowiadaną wersję RS. Podobno prace nad nią trwają a premierę wstrzymuje jedynie finalizowanie projektu najnowszego Mondeo.

Konrad Stopa

Fot: Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: