Ford Focus Sedan pojawił się w sieci

Ford Focus po lifcie został zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie. Później pojawiła się odmiana kombi, a teraz doczekaliśmy się pospolitego sedana. Oficjalny debiut nastąpi na salonie samochodowym w Nowym Jorku.

Jako, że ogólny wygląd nowego Focusa jest już znany, zmiany pojawiły się jedynie z tyłu. Doczepiony kufer wygląda bardzo dobrze i w ogóle nie niszczy sylwetki samochodu. Wraz z lekkim spoilerem oraz przeprojektowanymi reflektorami auto wygląda dynamicznie i nowocześnie. W skrócie mówiąc – jest dużo lepiej niż u poprzednika.

 

109999612 3 L Ford Focus Sedan pojawił się w sieci

Wnętrze auta również  zmieniło się dosyć mocno. Kosmiczna deska rozdzielcza została uporządkowana i nie straszy już tak jak kiedyś “milionem” przycisków. Teraz wszystko jest bardziej ergonomiczne i wygląda dobrze. Oczywiście zmiany dotyczą wszystkich wersji nadwoziowych.

MzNDHrD Ford Focus Sedan pojawił się w sieci

Nowy sedan niestety nie przynosi za sobą nowych silników. Niedawno pojawiła się jednak plotka, że Ford wprowadzi nowy silnik Ecoboost oraz diesla o poj. 1,5 litra. Więcej będziemy wiedzieć po salonie w Nowym Yorku. My jednak czekamy na długo zapowiadaną wersję RS. Podobno prace nad nią trwają a premierę wstrzymuje jedynie finalizowanie projektu najnowszego Mondeo.

Konrad Stopa

Fot: Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: