Ferrari LaFerrari XX ekstremalnie

Ferrari poinformowało, że supermocna odmiana topowego modelu LaFerrari, o tajemniczej nazwie LaFerrari XX, ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. 

Producent zapowiada, że LaFerrari XX będzie jednym z najszybszych i najbardziej ekstremalnych modeli marki. Plotki głoszą, że auto może nawet nie otrzymać drogowej homologacji, czyli za jego kierownicą będzie można poszaleć jedynie na torze.

Przeznaczenie samochodu potwierdza również fakt, że LaFerrari XX będzie maksymalnie odchudzone, by podnieść jak najbardziej osiągi. By tak się stało auto otrzyma mocne hamulce oraz usztywnione zawieszenie.

Ferrari LaFerrari wnetrze Ferrari LaFerrari XX ekstremalnie

Na dalsze szczegóły musimy poczekać, ale już teraz możemy stwierdzić, że LaFerrari XX będzie niesamowite. Podobno auto zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Ciekawe czy biletem wstępu do jego zakupu będzie posiadanie już w garażu cywilnego LaFerrari…

Konrad Stopa

Fot: Ferrari

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: