Drugi wariant diesla dla G-klasy?

Jeden z niemieckich ubezpieczycieli ‘wysypał się’ na temat nadchodzącego nowego napędu dla Mercedesa klasy G.

Niemiecka firma ubezpieczeniowa HUK24 jest swego rodzaju prorokiem w dziedzinie nadchodzących nowych wersji Mercedesów. Do tej pory w ich bazie danych przedpremierowo pojawiały się takie auta jak A 45 S AMG oraz nowy AMG-GT R Roadster. Teraz kolejny przeciek i kolejny Mercedes. Tym razem chodzi o najnowszą Gelendę, która będzie nosiła oznaczenie G 400d.

mercedes g 400d leak 1024x576 Drugi wariant diesla dla G klasy?

Z powyższego screena można wyciągnąć trochę informacji na temat G 400d. Będzie to diesel o pojemności 3 litrów i mocy 330 KM oferowany obok G 350d. Dla porównania słabszy wariant ma 284 KM i pozwala uzyskać sprint do 100 km/h na poziomie 7,5 s. Moment obrotowy wynosi 600 Nm, więc mocniejsza jednostka powinna oddawać między 700, a 750 Nm. Nie ma nic o skrzyni biegów, ale to na pewno będzie tylko automat z dziewięcioma przełożeniami.

Wyczekujemy oficjalnych informacji od producenta ze Stuttgartu.

Bartłomiej Puchała
fot. Marcedes, HUK24

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.