Debiut nowego Mercedesa Klasy C

Kolejna nowość niemieckiego producenta. To auto nie przypomina Wam któregoś z większych modeli? Dwie generacje temu C klasa przypominała E, zaś obecna, to miniaturka S.

Mimo, że to „mini S”, auto urosło i to dość bardzo – 9,5 cm przybyło na długość i 4 cm na szerokość. Pomimo rozciągnięcia nadwozia, samochód stracił na wadze 100 kg. Gama silnikowa zaczyna się na 156 konnej jednostce (C180), a kończy się póki co na 184 konnym wariancie (C200). Wśród diesli dostępny jest tylko jeden motor (C220 BlueTEC) liczący 170 KM. Trochę kiepski wybór? Zapewne to niedługo się zmieni.

THUMB WIDE mercedes c interior 2013  2 Debiut nowego Mercedesa Klasy C

Każdą z wersji będzie można wyposażyć w napęd na cztery koła i skrzynię automatyczną. Ceny w Polsce rozpoczynają się od 126 tysięcy złotych i łatwo podwoić tę kwotę.

Marcin Koński

PS. Wersja C63 AMG pod koniec 2014!

mercedes klasy c 2014 2 Debiut nowego Mercedesa Klasy C

Dyskusja

komentarzy

Marcin Koński

Marcin Koński

Nie lubi sam o sobie mówić. Mimo wszystko, nowo poznane osoby bardzo szybko dowiadują się, że jego ogromną miłością są samochody, a im więcej koni mechanicznych skrywają ich maski, tym to uczucie do nich jest mocniejsze. Poglądy na temat tego, co się kręci wokół motoryzacyjnego świata często ma kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się głośno mówi, lecz zawsze stara się, by jego opinia podyktowana była zdrowym rozsądkiem. Przynajmniej tak mu się wydaje.