Cupra pokazała światu rzeczywistą wersję swojego wirtualnego samochodu sportowego, który będzie elektryczny. Co wiemy na temat tego modelu?
W wirtualnym świecie powstało ponad 270 tys. konfiguracji modelu DarkRebel, wykonanych przez społeczność CUPRA Tribe, w tym ambasadorów marki – piłkarzy FC Barcelona, Alexię Putellas, Marca ter Stegena, a także aktora Daniela Brühla. Dane zebrane z internetowego konfiguratora zostały wykorzystane do stworzenia finalnego projektu pokazowej wersji modelu DarkRebel, która została zaprezentowana podczas targów IAA w Monachium.
Rezultatem prac jest elektryczny i dwumiejscowy samochód sportowy w typie shooting brake, który odzwierciedla pasję i przełomowy sposób myślenia hiszpańskich designerów. Nadwozie zostało stworzone z materiałów pozyskanych w sposób zrównoważony, a jego kolor zmienia się pod wpływem światła.
Kluczowym elementem modelu pokazowego jest oświetlenie. Designerzy marki chcieli podkreślić, jak bardzo światło może wspierać i przekształcać kolory oraz materiały. Dzięki temu radykalnie ostry wygląd przedniej części pojazdu został podkreślony przez kultową trójkątną sygnaturę świetlną CUPRA. Ponadto konstrukcja świateł do jazdy dziennej stworzona została z rozbicia logotypu marki na trzy trójkąty.
Koła w modelu DarkRebel nawiązują do samochodów wyścigowych CUPRA, których wyróżnikami są doskonałe osiągi oraz wysoka wydajność. Także tutaj trójkątne logo marki zostało umieszczone na feldze i stanowi przyciągający oko element osłony aerodynamicznej. Obręcz koła zachowała charakterystyczne dla CUPRY miedziane detale.
We wnętrzu najważniejszym elementem jest centralnie umieszczona deska rozdzielcza o asymetrycznych kształtach i rzeźbiarskim wyglądzie. Wyprodukowana została przy użyciu najnowocześniejszej technologii druku 3D z użyciem metalu. Kolejnym ważnym elementem jest kierownica, która wyglądem nawiązuje do świata motorsportu, a jednocześnie przypomina konsolę używaną w grach wideo. Jej konstrukcja sprawia, że kierowca może poczuć pełną kontrolę nad pojazdem. Ponadto do budowy wnętrza zastosowano materiały pozyskane w sposób zrównoważony, wykonane w 90% z biodegradowalnego bambusa.
Konrad Stopa
fot. Cupra