Co szykuje McLaren? teaser

Brytyjski producent supersamochodów powoli odsłania karty w sprawie nowego modelu. Będzie to bardziej hardkorowy  570S.

 

Najnowsze zdjęcie przedstawia detal – wyprowadzone górą końcówki układu wydechowego. McLaren zwykle obsesyjnie dba o niską masę swoich samochodów, pewnie stąd decyzja, by skrócić wydech i wyprowadzić go tuż za silnikiem. W związku z tym z tyłu zostało miejsce na większy, karbonowy dyfuzor. Ogólnie całe auto jest budowane z kompozytów węglowych, a pełny wygląd poznamy 28 czerwca. Wcześniej pokazano tylko takie zdjęcie:

 

mclaren hardcore 570s version teaser image Co szykuje McLaren? teaser

 

Widać, że jedno z drugim koresponduje, czyli brak końcówek wydechu tam, gdzie są normalnie w modelu 570S. Trwają dywagacje na temat nazwy tej nowości, ale chyba najbliższe prawdy są opcje 600S lub 570LT. Silnik V8 3,8 litra powinien być poddany lekkiemu wzmocnieniu, by uzyskać właśnie te 600 KM. Producent zapowiada też lepszą aerodynamikę i prowadzenie godne najlepszych kierowców. Produkcja będzie oczywiście limitowana.

Nowy McLaren oficjalnie zostanie zaprezentowany online 28 czerwca, a przed publicznością pokaże się w lipcu podczas słynnej imprezy Festival of Speed w Goodwood.

 

Bartłomiej Puchała

fot. McLaren

 

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.