Będzie Arteon Shooting Brake

To już oficjalna informacja – Volkswagen wkrótce wprowadzi na rynek usportowione kombi, być może z silnikiem VR6T.

 

Volkswagen Arteon jako liftback oferuje i tak ponadprzeciętną ilość miejsca w bagażniku z praktycznym dostępem, ale dl niektórych może to być za mało. Niemcy poszli śladem Panamery Sport Turismo i pracują obecnie nad wersją Shooting Brake, czyli po prostu kombi, jeśli zapomnimy na chwilę o marketingowym bełkocie. A oto jak mógłby wyglądać taki Arteon:

 

61ee3b5e5091a8c8058ee785b70b5329 Będzie Arteon Shooting Brake

 

Jakiś czas temu ujawniono też fakt, że trwają testy nowego napędu dla Arteona. 3-litrowe, doładowane VR6 miałoby generować około 400 KM i zapewniać naprawdę przyzwoite osiągi.  Układ cylindrów VR to połączenie kompaktowości silnika rzędowego z osiągami V-ki, w którym cylindry mimo rozchylenia znajdują się pod jedną głowicą. Takie rozwiązania wymyślił i stosował przez wiele lat sam Volkswagen. Liczymy na to, że taki silnik trafi także do Shooting Brake, bo bardzo lubimy szybkie kombi.

 

Bartłomiej Puchała

wizualizacja: X-Tomi Design

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.