Bat na kierowców – jednostka SPEED

Najszybsze samochody i wyszkoleni policjanci. Tak ma wyglądać nowa grupa drogówki do zwalczania piratów drogowych, która powstała kilka tygodni temu.

Do dubajskich lub niemieckich radiowozów trochę nam brakuje, aczkolwiek ostatnio wspomniane zakupy polskich policjantów, czyli Kia Stinger GT oraz BMW Serii 3 mają wystarczyć na wszystkich niegrzecznych kierowców.

I w większości przypadków to powinno zdać egzamin, ponieważ koreańskie GT z silnikiem V6 pod maską rozpędza się do setki w 5,5 sekundy, a moc 366 KM przekazywana jest na wszystkie koła. Uzupełnieniem floty będą nieoznakowane BMW oraz standardowe wideorejestratory lub fotoradary.

Podobno efekty grupy już są – prawie 975 złapanych kierowców w ciągu kilku miesięcy.

Ciekawe, jakie nowe auta dostaną policjanci, by rozszerzyć swoją grupę. Na Warsaw Moto Show oprócz wspomnianego Stingera pokazano oznakowanego Leafa…

Konrad Stopa
fot. Policja


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: