Audi tworzy auto bez normalnych lusterek

Może samochody jeszcze nie potrafią latać, ale ich kosmiczne kształty, nagromadzenie elektroniki, kamer i innych nowinek technicznych sprawia, że moc, prowadzenie czy osiągi schodzą na drugi plan. Przykładem może być Audi E-tron, w którym pojawią się elektroniczne lusterka boczne.

 

A raczej kamery, zamiast normalnych lusterek. Otóż w drzwiach pod szybą pojawią się ekrany pokazujące obraz z kamer na drzwiach. To oczywiście opcjonalne wyposażenie, ale pierwszy raz w historii będziemy mieć do czynienia z takim rozwiązaniem. To największy szok w nowym produkcie niemieckiej marki.

Na zdjęciach zobaczymy też wnętrze samochodu, które niezbyt odróżnia się od nowych aut z serii A6 i wyżej. Sporo ekranów, przycisków oraz wiele umilaczy podróży, a także asystentów kierowcy.

 

audi etron interior 3 Audi tworzy auto bez normalnych lusterek

 

Premiera tego ultranowoczesnego samochodu ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Trudno jednak szacować dokładny termin, ponieważ prezes Audi jest w tym momencie raczej niedysponowany (areszt).

 

Konrad Stopa

fot. Audi

 

audi etron interior 5 Audi tworzy auto bez normalnych lusterek

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: