ABT pokazało ponad 1000-konne Audi RS6-E

Firmy ABT nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten tuner specjalizujący się w tej niemieckiej marce od lat modyfikuje auta z ringami na masce. Tym razem podjął rękawice, by stworzyć szybką hybrydę i powstało Audi RS6-E Hybrid Concept.

 

A stało się to za pomocą dodania do standardowego RS6 silnika elektrycznego. Wmontowano go w tunel skrzyni biegów, podłączono mocną baterię i złączono z tylną osią. Co ciekawe ten dopalacz uruchamia kierowca za pomocą zielonego przycisku na kierownicy. Prawie jak gra komputerowa, co nie? I parafrazując klasyka – taką ekologię to ja szanuje.

 

abtrs66

 

E-boost (efekt po przyciśnięciu przycisku) generuje chwilowe (przez 10 sekund) 1018 KM oraz 1291 NM maksymalnego momentu obrotowego. To dodatkowe 288 KM, co owocuje przyspieszeniem do setki w 3,3 sekundy (v-max 320 km/h). I to właśnie ten sprint daje kierowcy i pasażerom najwięcej emocji.

Całość samochodu opakowana jest w specjalne malowanie oraz felgi, tak by nie można było pomylić auta z innymi produktami tunerów. Dla mnie to trochę design z futurystycznych filmów sci-fi, ale może komuś się spodoba. Jak nabyć takie auto? Trzeba kupić RS6 i oddać je w ręce ABT. Koszt? Na razie nieznany.

 

abtrs64

 

Konrad Stopa

fot. ABT

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: