Astra w kombi – nowe nadwozie w gamie Opla

Do kompaktowej wersji dołącza właśnie opcja rodzinna. Opel Astra Sports Tourer będzie próbowała przekonać do siebie rodziny i flotowców. Czy ma na to argumenty?

Nowa generacja Astry zaskakuje nowoczesnym przodem i grillem o szalonej nazwie Vision. Nie inaczej jest w opisywanym kombi, które w niebieskim lakierze w z czarnym dachem może naprawdę się spodobać. Samochód jest teraz bardziej nowoczesny z ostrzejszymi liniami. Moim zdaniem Astra upodobniła się trochę do azjatyckich aut.

Co ciekawe, jest krótsza niż poprzedniczka o 6 cm, a rozstaw osi jest większy aż o 7 cm. Dość dziwna zmiana proporcji, ale wszystko po to, żeby auto była bardziej kompaktowe, a w środku mogło zaoferować jak najwięcej miejsca. Więcej przestrzeni znalazło się też w bagażniku – teraz ma 608 litrów (wersja hybrydowa 548 l).

Astra Sports Tourer 3 1024x441

Pod maską Opel zaprezentował szeroką gamę silnikową. Znajdziemy w zarówno motory benzynowe od 110 do 130 KM, a także diesle z podobną mocą. Nowości będzie hybryda plug-in z mocą nawet 225 koni mechanicznych. Do obsługi tych jednostek producent przygotował 6-stopniowe manuale oraz 8-biegowy automat.

Cen niestety nie znamy…

Konrad Stopa
fot. Opel

Astra Sports Tourer 2 1024x535

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: