Aston Martin Vanquish Vision – silnik umieszczony centralnie

To na razie koncept, ale brytyjska marka bierze się za stworzenie modelu, który zawalczy z włoskimi super autami nie tylko pod względem ceny, ale też osiągów!

Niestety wizjonerskie myśli oprócz wstępnych wizualizacji i karoserii dostępnej na genewskim salonie nie podają jeszcze za dużej ilości konkretów. Nie wiadomo nawet jaki silnik napędzi auto, ani też jak zbudowany będzie napęd – wiemy jedno – ma to być hypercar więc inżynierzy na pewno wykorzystają opcje hybrydowe.

vanquish 2 1024x576 Aston Martin Vanquish Vision   silnik umieszczony centralnie

Jest jednak sporo plotek. Jedną z nich jest moc auta. By móc zawalczyć z Lamborghini lub Ferrari auto powinno nawet na papierze szokować osiągami. Tak więc granica mocy na poziomie 700 KM raczej zostanie przekroczona. Jak daleko? Jeszcze nie wiadomo.

Co ciekawe auto ma być zbudowane z aluminium, a nie włókna węglowego. Niskie, opływowe nadwozie wygląda trochę futurystycznie, aczkolwiek czerpie to co najlepsze z brytyjskich aut i może się spodobać. Co o nim sądzicie?

Konrad Stopa
fot. Aston Martin

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: