45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape

Dłuższy i szerszy niż poprzednik, posiada dynamiczną sylwetkę oraz zaawansowane technologie znane dotychczas z topowych modeli bawarskiego producenta – to BMW serii 3 o oznaczeniu G20, czyli najnowsze wcielenie kultowego pojazdu który od blisko 45 lat króluje na europejskich drogach. Od 9 marca model ten dostępny jest premierowo w salonach Inchcape.

Ikona wśród kompaktowych sedanów powraca. Siódma generacja serii 3 kontynuuje swoje tradycje – to kompaktowa, sportowa limuzyna, zapewniająca mocny napęd, emocjonalną stylistykę i dużo radości z jazdy. Seria 3 jest prawdopodobnie najważniejszym pojazdem w portfolio niemieckiego producenta, a z pewnością najbardziej popularnym – na przestrzeni sześciu dotychczasowych generacji seria 3 znalazła do dziś ponad 15 milionów nabywców!

Klasyka w nowym wydaniu

Nowe BMW 3 na nowo interpretuje klasyczne cechy stylistyczne BMW. Siódma generacja jest większa, bardziej aerodynamiczna i lżejsza od poprzednika, co bezpośrednio przekłada się na lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy. We wnętrzu znajdziemy z kolei bardziej ergonomiczny układ deski rozdzielczej oraz wysokogatunkowe materiały.

– BMW 3 G20 to pojazd, który cechuje się świetnymi właściwościami jezdnymi. Po pierwszych jazdach testowych na torze Nürburgring branżowe media zachwycone były prowadzeniem i zwinnością na zakrętach. – mówi Marek Wendykier, kierownik sprzedaży samochodów BMW Inchcape Wrocław.

P90323693 highRes the all new bmw 3 se 1024x683

Pod maską początkowo zagoszczą dwie jednostki silnikowe – 2-litrowa, 258 konna benzyna (model 330i) oraz 3-litrowy, sześciocylindrowy diesel o mocy 265 koni (330d). Kolejne wersje, w tym M Performance oraz hybrydowa zadebiutują jeszcze w 2019 roku.

Jednak aerodynamika i solidne silniki to nie wszystko. Samochód naszpikowany jest najnowszymi technologiami, wspierającymi kierowcę, zapewniając najwyższy obecnie możliwy stopień automatyzacji (Level 2). Co więcej, dzięki opcji „digital key” możliwe jest otwarcie, zamknięcie samochodu oraz uruchomienie silnika bez użycia klucza – za wszystko odpowiada aplikacja BMW Connect zainstalowana na Twoim smartfonie.

O wyjątkowych cechach najnowszej „trójki” można się przekonać bezpośrednio podczas testowych w salonach Inchcape w Warszawie, Wrocławiu i w Poznaniu.

Źródło: Inchcape Motor Polska / art. partnerski

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: