Znamy cennik Citroena C3

Niedługo w polskich salonach pojawią się pierwsze egzemplarze odnowionej ‘cytryny’. Ceny od niespełna 40 tys. zł.

 

Koncern PSA opublikował właśnie cennik nowego Citroena C3. Pojawią się trzy wersje wyposażenia: Live, Free i Shine w zestawieniu z dwoma silnikami w pięciu wariantach mocy. Dolna granica cenowa to 39 900 zł za wersję Live z silnikiem 1.2 i mocy 68 KM. Cennik kończy się na kwocie 65 900 zł w wariancie Shine z turbodieslem 1.6 HDi (110 KM). Te same silniki mogą rozwijać także 82 i 110 KM w przypadku benzynowca oraz 75 KM w przypadku ropniaka.

 

Citroen C3 2017 1280 09 Znamy cennik Citroena C3

 

Wizualnie Citroen C3 upodobnił się do ciepło przyjętego modelu C4 Cactus. Odziedziczył po nim przód z wąskimi światłami LED oraz słynne, boczne panele drzwiowe Airbump. We wnętrzu postawiono na proste formy i minimalistyczny design. Całe auto ma oferować niezliczone warianty konfiguracji detali zewnętrznych oraz wewnętrznych. Wśród nich warto wymienić np. możliwość polakierowania dachu na kontrastowy kolor.

Zamówienia będzie można składać u dealerów od 1 listopada 2016 r.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Citroen

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.