Jeep Avenger już teraz stał się hitem sprzedaży. To co zaproponował Stellantis może tylko umocnić Jeepa w byciu liderem.
Ogromne zainteresowanie jakim cieszy się najnowszy Jeep przerosło chyba oczekiwania zarządu Stellanstis. Avenger nie tylko został doceniony i zdobył tytuł Car of the Year 2023 ale zrobił to z ogromną przewagą nad konkurencją. To pierwszy elektryczny Jeep w historii i jego zwycięstwo też jest historyczne. Nigdy wcześniej żaden model nie znalazł się nawet w ścisłym finale.
Duże zainteresowanie modelem może zaskoczyć. Avenger to w końcu model elektryczny. Przypomnieć należy, że samochody te pomimo rosnącej popularności wciąż stanowią zaledwie ułamek całej sprzedaży.
Świetne przyjęcie produkowane w Polsce Jeepa sprawiło, że producent poszedł o krok dalej. To co zostało przedstawione podczas oficjalnej prezentacji to prawdziwa bomba. Avenger będzie dostępny również z silnikiem spalinowym. Samochód będzie napędzany silnikiem znanym z Peugeota o pojemności 1,2 litra i mocy 100 KM. Co więcej, taka konfiguracja będzie dostępna zaledwie w trzech krajach, w tym w Polsce.

Podstawowa wersja Jeepa Avenger z silnikiem benzynowym z serii Puretech i manualną skrzynią o sześciu przełożeniach została wyceniona na 99.900 złotych. To kolejny hit.

Oficjalnie Jeep Avenger trafi do salonów sprzedaży od kwietnia 2023 roku. Do tego czasu model będzie przedpremierowo pokazywany w kilku salonach Jeepa w Polsce.
Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Jeep
Komentarze 2