Tipo Cross również w wersji kombi

Jak do tej pory włoska marka oferowała uterenowioną wersję wyłącznie w opcji nadwoziowej hatchback. Duże zainteresowanie samochodami z wyższym prześwitem sprawił, że również kombi Fiata doczekało się takiej wersji.

O ile hatchback w wersji Cross nie jest zbyt częstym widokiem na polskich ulicach, o tyle w kombi sytuacja może się nieco zmienić. W końcu oprócz większego o 4 cm prześwitu otrzymamy również o wiele większy bagażnik. Ten w wersji kombi ma aż 550 l pojemności, czyli o całe 110 l więcej niż hatchback.

W przypadku Tipo Cross nie ma możliwości wyboru napędu na cztery koła. W opisywanej wersji zyskamy zaś   plastikowe nakładki na nadkola, srebrne osłony i 17-calowe alufelgi z oponą o wysokim profilu.

tipo red 5 jpg 4a8023ce4315fda9b

Na ten moment nie wiemy kiedy Tipo SW w wersji Cross trafi do polskich salonów sprzedaży, ani jaka będzie jego cena. Można przypuszczać, że będzie o 6000 zł wyższa niż dla hatchbacka. Nie wiadomo też jakie jednostki trafią pod maskę włoskiego kompaktu. Spodziewać się można zarówno silników benzynowych jak i jednej jednostki typu diesel. Niewykluczone jest także wprowadzenie pierwszego w gamie silnika hybrydowego bazującego na jednostce o pojemności 1,3 litra.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.