Nowy Fiat Scudo wkracza na rynek

Po latach marazmu i błogiego delektowania się nieustannym sukcesem Fiata Ducato, włoska marka w końcu ruszyła do przodu. Ruszyła właśnie sprzedaż Fiata Scudo w najnowszym wydaniu.

Gama Fiat Professional jest naprawdę krótka. Dobre wyniki sprzedaży to tak naprawdę pozory. Ducato i Doblo to modele, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Czas jednak spojrzeć w przyszłość. A ta, jak do tej pory nie wyglądała zbyt dobrze. Nowy model ma pomóc Fiatowi utrzymać się na pozycji lidera sprzedaży samochodów dostawczych.

Nowe Scudo to nowoczesny i technologicznie zaawansowany samochód. Został on oparty na platformie mid-van przygotowanej przez Stellantis. Co ciekawe samochód będzie dostępny w wersjach: 100% elektrycznej, jak i spalinowej, z silnikiem diesla ostatniej generacji.

Fiat przyzwyczaił nas do bardzo dobrych możliwości ładunkowych swoich pojazdów. Nie inaczej jest w przypadku Scudo. Ładowność nie zmienia się niezależnie od układu napędowego i należy do najlepszych w segmencie, oferując do 6,6 m3 pojemności ładunkowej, ładowność użytkową do ponad 1 tonę i uciąg do 1 tonę. Trzeba przyznać, że te wartości potrafią zaskoczyć.

12 E Scudo Recharging 1024x611

Fiat Scudo jest bardzo dobrze wyposażony. Znajdziemy tu system wczesnego ostrzegania o przeszkodach na drodze, system ostrzegania przed kolizją czołową oraz praktyczną kamerę cofania, która umożliwia panoramiczny widok 180°. Ta ostatnia bardzo mocno ułatwi nam parkowanie.

11 Scudo Carlike Comfort 1024x768

Fiat Scudo jest dostępny w trzech  wersjach Furgon, Furgon Brygadowy, Platforma dwóch poziomach wyposażenia (Easy, i Lounge). Pod maską znajdziemy cztery silniki wysokoprężne, które są uzupełnieniem elektrycznego układu napędowego. Diesel dostępny jest w dwóch wariantach pojemności: 1,5 litra dysponuje mocą 102 lub 120 KM i jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną, wersja o pojemności 2,0 litra rozwija moc 145 KM i dostępna jest z skrzynią manualną lub automatyczną. Jest także wersja o mocy 177 KM. W tym przypadku do dyspozycji mamy wyłącznie skrzynię automatyczną.

Zamówienia na nowego Fiata Scudo w Polsce można składać od połowy stycznia.

Paweł Oblizajek
fot. Fiat

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.