The Grand Tour – w końcu obejrzane

Amazon postanowił wskrzesić wielką trójkę z Top Gear w ich nowym programie. Tak się składa, że jestem już po pierwszym odcinku i mam pewne “ale”…

 

Większość fanów z niecierpliwością czekała na 18 listopada i świeżą produkcję tego amerykańskiego potentata. Dlaczego? Powód jest prosty. Nowy Top Gear po prostu zawiódł, a mieszanka różnych prowadzących nie do końca poradziła sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Pisaliśmy już o tym nie raz, więc  śmiało możecie wrócić do naszych opinii na temat nowego TG.

Wróćmy jednak do GT! Otóż jak widać po samym skrócie, Clarkson i spółka dość mocno chcieli utrzeć nosa staremu pracodawcy i przypominają o tym na każdym kroku. W skrócie The Grand Tour jest łudząco podobny do starego Top Gear. Nawet same gwiazdy żartują i prowadzą program jakby na stary wzór. Czy powinno to przeszkadzać? Z jednej strony nie, ponieważ robią to genialnie z dozą angielskiego humoru, lecz patrząc na to z drugiej strony mogli się postarać z wymyśleniem czegoś nowego…

 

 

Owszem każdy odcinek będzie w innym miejscu, ale jest to namiot z publicznością (czyli stary klimat studia). Mamy nowy tor, który wygląda na naprawdę ciężki, ale znów pewien kierowca będzie kręcił na nim najlepsze czasy różnymi testowanymi samochodami, a wyniki trafią na tablicę. Dalej podczas testów są ciężkie, innowacyjne, a czasem bezsensowne zadania jak dawniej. A to wszystko z genialnymi ujęciami, bardzo profesjonalnym montażem i niesamowitymi efektami – czyli wszystko to do czego nas Top Gear dawniej przyzwyczaił.

W pierwszym odcinku nie pojawili się żadni goście, aczkolwiek według zapowiedzi w przyszłych odcinkach ma się to zmienić. Czy będą również jeździć po torze, tego nie wiem – nigdy nie lubiłem tej części, więc mogliby z niej śmiało zrezygnować.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście nowego show musicie przyznać, że to wszystko brzmi znajomo? Mimo to jednak radzę obejrzeć, bo Clarkson, Hammond i May trzymają poziom i bardzo dobrze, że nie odeszli na emeryturę. A motoryzacja? Jest nadal tłem i dobrym argumentem do tworzenia takiego programu, jak to miało miejsce już od wielu lat.

 

the grand tour 0

 

Co ciekawe The Grand Tour można obejrzeć za darmo na oficjalnym playerze Amazona – zakładając nowe konto otrzymacie darmowy miesiąc próbny (niestety rejestracja jest konieczna).

 

Konrad Stopa

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: