Test: Prido i5 – wideorejestrator polskiego producenta

Praca z samochodami sprawia, że musimy czasem skupić się też na tak ważnych i obecnie nieodłącznych elementach naszego wyposażenia aut, jak kamerki samochodowe. Tym razem w moje ręce wpadł sprzęt polskiego producenta – Prido i5. Ciekawi jak się sprawdziła?

Zaraz po otwarciu opakowania rzucają nam się w oczy pewne aspekty tej kamerki. Mianowicie wideorejestrator jest naprawdę niewielkich rozmiarów (64x64x32 mm). Sam wyświetlacz o rozmiarach 2’’ praktycznie pokrywa całą tylną część urządzenia. Plastik z którego jest wykonana obudowa można nazwać naprawdę dobrej jakości. Estetyka oraz design kamerki z pewnością może spodobać się niejednej osobie, a jest to element na który większość osób z pewnością zwraca uwagę.

prido i5 whitebox 1024x683

A co oprócz tego otrzymujemy w pudełku?

Przede wszystkim jest uchwyt do zamocowania na szybę, który cechuje solidność, a sposób blokowania przyssawki wydaje się na tyle dobry, że w żadnym przypadku nie powinniśmy mieć problemu z jej zamocowaniem oraz nie powinna nam spaść w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dodatkowo otrzymujemy kabel o długości aż 3,6 metra, co będzie wystarczającą długością i pozwoli nam go poprowadzić w niewidocznych miejscach w aucie. Co najważniejsze, w zestawie otrzymujemy ładowarkę samochodową na dwa wejścia 12V oraz 24V. To w przypadku zajęcia „zapalniczki” pozwoli nam jednocześnie podłączyć również np. smartfona.

prido i5 przod tyl 1024x576

Podzespoły i oprogramowanie Prido i5

Zdecydowanie na plus tej kamery można określić matrycę Sony EXMOR, która za pomocą sensora optycznego Exmor imx323 radzi sobie z wysokiej jakości nagraniami wideo zarówno w mocno słoneczny dzień, jak i deszczową noc. Poza tym sprzęt posiada bardzo czuły G-Sensor, który w razie przeciążenia spowodowanego niebezpieczną sytuacją na drodze zapewni nam zarejestrowanie wydarzenia oraz uniemożliwi jego nadpisanie, a to mogło by być spowodowane faktem, że wideo jest nagrywane w pętli, abyśmy w przypadku zapełnienia karty pamięci nie musieli przejmować się jej formatowaniem. Pliki najstarsze będą automatycznie kasowane. Wysokiej jakości soczewka składająca się aż z 6 szklanych warstw wraz z połączeniem funkcji WDR, czyli szerokiego zakresu dynamiki obrazu, sprawia, że kamerka idealnie stabilizuje źródło światła niezależnie od warunków obecnie na drodze.

DSC 1063 1024x678

Funkcjonalność Prido i5

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej płyty głównej Novatek NT96658 interfejs kamerki działa bardzo szybko i płynnie, a nagrania są bardzo wysokiej jakości niezależnie od sytuacji. Kąt widzenia obiektywu to 150 stopni, więc raczej żaden element nie umknie nam na nagraniu, a obraz jest o wiele większy niż to co jesteśmy w stanie zobaczyć gołymi oczami.

Nagrania są w jakości Full HD, co w połączeniu z 64 GB kartą pamięci wystarcza nam spokojnie na parę dni nagrywania. Dodatkowo bateria litowo-jonowa o pojemności 320 mAh spokojnie pozwoli, żeby w razie obcierki parkingowej kamerka włączyła się w każdej sytuacji i nagrała zdarzenie pod naszą nieobecność.

Podsumowując

Wideorejestrator Prido i5 jest idealną propozycją dla osób, które poza bardzo dobrą jakością nagrań cenią sobie również design i kompaktowość urządzenia. W cenie 319 złotych otrzymujemy bardzo dobrą kamerkę samochodową z paroma funkcjonalnymi bajerami.

DSC 1064 1 1024x678

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.